Strona główna
Centrum Alergii
"PROGRES"
dr n. med. Danuta Myłek
Specjalista Alergologii
i Dermatologii
e-mail: danuta_mylek@wp.pl
:: O AUTORCE ::

Dr n. med. Danuta  Myłek  jest  znanym  specjalistą  w  zakresie  alergologii  i  dermatologii. Pracuje w Stalowej Woli. Jest pionierem w alergologii na Podkarpaciu, którą organizuje i doskonali od ponad 30 lat. Przez 10 lat pełniła funkcję Konsultanta d/s Alergologii Województwa Podkarpackiego, jest dyrektorem Przychodni Alergologicznej "ALERGIA"  w  Stalowej  Woli   i właścicielem Centrum Alergii "PROGRES"" w Stalowej Woli. Ponad 30 lat temu zaczęła popularyzować podstawową wiedzę o profilaktyce alergii na terenie miasta, początkowo wśród lekarzy i położnych, a potem wśród społeczeństwa miasta, okolic, województwa i kraju. Prowadziła szkolenia personelu przedszkoli miasta i zorganizowała przedszkole dla alergików w Stalowej Woli.

W przeszłości rzeszkoliła wszystkich nauczycieli szkół podstawowych w Stalowej Woli pod kątem psychoemocjonalnych konsekwencji i trudności w nauce w przypadku nie leczenia, lub złego leczenia alergii. Popularyzuje zdrowy styl odżywiania poprzez wygłaszanie pogadanek w audycjach radiowych, programach telewizyjnych: lokalnych i ogólnopolskich oraz licznych artykułach w gazetach, książkach.

Była pierwszym lekarzem, który 21 lat temu rozpoczął akcję promocji karmienia piersią, jako metody zapobiegania alergii, miażdżycy i innym chorobom. Jest członkiem - założycielem Polskiego Komietetu Upowszechniania Karmienia Piersią (1990r. )

Jest jedynym polskim członkiem naukowym prestiżowej alergologicznej organizacji naukowej: American College of Asthma, Allergy and Clinical Immunology,oraz członkiem European Academy of Allergy and Clinical Immunology, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego- Sekcji Medycyny Psychosomatycznej.

Była jednym z trzech lekarzy polskich w ciągu ostatniego 40-lecia, którzy mieli zaszczyt być powołanymi na członków zarządu szwajcarskiej Fundacji d/s Badania Naukowego Alergii w Europie współpracującej z Europejską Akademia Alergologii i Klinicznej Immunologii.

Jest dobrze znanym ambasadorem swojego miasta przez to, że jest doskonałym fachowcem, zna dobrze języki obce, jest odważna, dociekliwa, nie zraża się trudnościami. Nie boi się głosić poglądów niepopularnych, kontrowersyjnych. Pisze książki o alergii dla zwykłych ludzi, ale wszyscy wiedzą, że jej książki czytają wszyscy ci, którzy naprawdę chcą zrozumieć czym jest alergia i to wszystko co przypomina alergię. W roku 2001 ukazała się na rynku jej szósta pozycja o alergii pt.: "ALERGIE" , wyd. WAB, 2001. W 2010 ukazało się II wydanie "ALERGI". W trakcie pisania jest jej kolejna wersja.

W życiu zawodowym osiągnęła międzynarodowy i krajowy sukces. Leczy pacjentów z kraju i z zagranicy z ciężkimi alergiami, nadważliwościami pokarmowymi i chorobami wywołanymi działaniem drożdżaków i grzybów pleśniowych oraz pasożytów.

Prowadzi centrum alergologiczne, w którym wykonuje się wszystkie badania jakie zna świat: testy punktowe, śródskórne, naskórkowe klasyczne, naskórkowe atopowe, prick-prick, swoiste IgE, MRT, odczulanie: roztocza, pyłki roślin, grzyby pleśniowe. Różne testy umożliwiają dobranie indywidualnej diety, pomocnej w trwałym opanowaniu nie tylko alergii, ale także otyłości, reumatyzmu, chorób układu krążenia, choroba Hashimoto i innych chorób. Poprawia jakość życia dzieci z autyzmem, moczeniem nocnym, ADHD. Zajmuje się rolą toksycznego i alergizującego działania grzybów w powstawaniu alergii i innych niealergicznych schorzeń w medycynie (anemia, otyłość, cukrzyce, zaburzenia pracy tarczycy, trzustki, żołądka i jelit, łuszczyce, autyzm i inne).

W życiu prywatnym należy do grona znanych biznesmenów i społeczników miasta w dziedzinie medycyny. W 2005 r. została kobietą Roku Podkarpacia w dziedzinie "Medycyna i Nauka".

Ma  czas  na  wszystko  - uprawia narciarstwo, pływa, uprawia wielki ogród ,prowadzi dom, ma męża i dwóch dorosłych synów - alergików. Sama kiedyś cierpiała z powodu wielu objawów alergicznych, dzisiaj zaś jest zdrowa i pełna życia. Kocha tańczyć - tańczy w zespole tańca towarzyskiego.

Największą pasję stanowią dla niej jej zawód i jej Pacjenci. Marzy jej się Podkarpacie jako zagłębie produkcji żywności ekologicznej.

Zna trzy języki, w tym najswobodniej posługuje się językiem angielskim.

Jest zdrową i pełną energii kobietą, żyjącą w zgodzie z naturą i przysięgą Hipokratesa.

Żadna nowość, pojawiająca się na świecie nie umknie jej uwadze.


Współpracuje z portalami:


Przyjmuje:

  1. Codziennie w Stalowej Woli w Przychodni Alergologicznej przy Al. Jana Pawła II 13 jako specjalista alergolog  w  godzinach  przedpołudniowych a Tutaj musisz posiadać skierowanie do "Przychodni Alergologicznej" lub "Przychodni Alergologicznej dla Dzieci" na "badania i leczenie" od swojego lekarza rodzinnego lub specjalisty, tel. 15 643-32-90.
  2. We wtorki i czwartki po południu w Centrum Alergii "PROGRES" przy Al. J. Pawła II 13, tel. 15 842-09-27 (czynne od 16:00) - tu płaci pacjent. W innych dniach i godzinach telefon nie jest odbierany. Sekretarka udziela telefonicznie wszelkich szczegółowych informacji.

Web design OSI Go3.pl 2004