Od lekarza do kucharza

UAKTUALNIONE I POSZERZONE WYDANIE 2023

„Od lekarza do kucharza” jest książką medyczno-kucharską dla alergików, otyłych, reumatyków, sercowców, cukrzyków, chorych z rakiem, dzieci , dorosłych, niemowląt a także zdrowych, którzy nie chcą chorować, chcą żyć długo i w dobrej formie. Książka przemyca wiedzę medyczną o jedzeniu do kuchni. Wyjaśnia zawiłości łączenia składników pokarmowych, przełożenia ich doboru do utrzymania lub utraty zdrowia. Omawia przydatność i zastosowanie każdej grupy pokarmowej włącznie z przepisami. Uczy jak przygotować popularne potrawy bez mąki pszennej, cukru, mleka i innych składników szkodliwych z różnych powodów.

To książka dla wszystkich chorujących; dla tych, którzy nie chcą chorować ani teraz, ani na tzw. starość. I chcą dożyć sędziwego wieku w sprawności fizycznej i intelektualnej.

Cena okładkowa: 60 zł

Książka do nabycia:

Oswoić alergie

Danuta Myłek - Oswoić alergie

Książka popularnonaukowa, poradnik, autobiografia i powieść medyczna w jednym. Nie tylko dla alergików.

Co to za pozycja? Popularnonaukowa? Tak. Poradnik? Chyba też. Ktoś zwrócił mi uwagę, że moja książka przypomina również trochę powieść medyczną, której głównymi bohaterami są moi pacjenci ze mną w tle. Poniekąd to zarazem swoista autobiografia. – ze wstępu do książki „Oswoić alergie” dr n. med. Danuta Myłek.

Książka, która odpowie na Wasze pytania skąd biorą się uciążliwe dolegliwości związane z alergią, nadwrażliwością pokarmową, chorobami z autoagresji i jak sobie z nimi poradzić.

Dr n. med. Danuta Myłek, wprowadza nas w tajniki fascynującego świata alergii. Wyjaśnia mechanizmy powstawania uczuleń i zdradza, jak rozpoznawać i leczyć choroby z nimi związane. Ta wiedza ma nam dać świadomość, bez której trudno wyzdrowieć. Tylko pacjent umiejący sobie uzmysłowić procesy zachodzące w jego organizmie, zrozumie, jak ważne jest wprowadzenie zmian w codziennym życiu i wsparcie wysiłków lekarza. Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu.

Książka zawiera także rozdziały o przyczynach, diagnostyce chorób autoimmunologicznych, chorobach centralnego układu nerwowego, układu ruchu w wyniku szkodliwego działania pokarmów oraz rozdział o profilaktyce alergii od dnia urodzenia. Zawiera także szereg porad ogólnych dla utrzymania zdrowia.

Książka do nabycia w Empik.com

Książka nie jest już dostępna w wersji drukowanej.